Nemcsak a települések jövőjéről, hanem Magyarországról, Európáról is döntenek a választásokon

Az önkormányzati választásokon nemcsak a települések jövőjéről döntenek az emberek, hanem Magyarországról, Európáról is – mondta Bayer Zsolt publicista hétfőn Békésen egy fórumon.
Bayer Zsolt mintegy nyolcvan ember előtt arról beszélt, hogy ma már minden választásnak az a tétje, hogy mi fog történni Magyarországgal és a “maradék Európával”. Hozzátette: az ellenzék szerint azért kell megnyerniük az önkormányzati választásokat minél több helyen, mert akkor meg fogják buktatni Orbán Viktort és kormányát. Ezen kívül más fontos üzenetet tőlük nem hallani – jegyezte meg.
Ráadásul a soron következő választáson két szereplő biztosan nem indul: Orbán Viktor és az ő kormánya. Ezek szerint az ellenzék “átveri” a választókat, mert ha például mindenhol az ellenzék nyerne, Orbán Viktor és kormánya akkor is hatalmon fog maradni – jegyezte meg.
Kitért arra is, hogy egy televíziós vitaműsorban a közelmúltban Donáth Anna, a Momentum Mozgalom alelnöke azt mondta: azért kell megnyerniük az önkormányzati választásokat lehetőség szerint minél több helyen, mert akkor sokkal több forrás fog az ellenzék rendelkezésére állni ahhoz, hogy leváltsák az Orbán-kormányt. “Ez gyakorlatilag felér egy beismeréssel” – fogalmazott.
Bayer Zsolt szerint felmerül a kérdés: miből lesz az ő győzelmük esetén sokkal több forrás arra, hogy Orbán- és kormányellenes kampányt folytassanak. Erre szerinte egyetlen válasz adható: a városok, falvak, települések pénzéből kívánnak átcsoportosítani forrásokat erre a célra.
Az ellenzék negatív kampányt folytat és két fő állításuk, hogy “korruptak vagyunk”, a másik pedig, hogy “kivisszük az országot Európából és az Európai Unióból” – mondta.
A korrupció kérdésköréről Bayer Zsolt azt mondta, hogy az OLAF a Magyarországra eljutott európai uniós támogatások 3 százalékát akarja visszakérni, mert az összes pénzösszeg 3 százalékánál feltételezi, hogy valamilyen korrupció történt a felhasználása során.
Az európai korrupcióellenes hivatal a magyar Korrupciókutató Intézet által összeállított anyag alapján kéri vissza a 3 százaléknyi uniós forrást – mondta. Hozzátette: nincs egy hete, hogy egy magyar bíróság jogerős ítéletében kimondta, hogy a magyar intézet jelentése “meghamisított, hazug, nem valós állításokat, tényeket, híreket juttatott Brüsszelbe”. “Ez addigra Brüsszelt nem érdekelte”- fogalmazott.
Brüsszel a korrupciógyanús módon elköltött pénzösszegbe belevette a 4-es metró ügyét is, amit “a 2010 előtti kormányok csináltak” – állította.
Bayer Zsolt felidézte, az ellenzék másik állítása, hogy “kivisszük az országot Európából és az Európai Unióból”.
Mi is Európa valójában, mivé lett Európa? – tette fel a kérdést. “Európa lelke”, civilizációja megtekinthető Varsó, Prága, Pozsony, Budapest, Krakkó, Kassa, Békés, Zágráb, Belgrád és Szentpétervár városokban – sorolta. Párizsban, Londonban, Berlinben “Európa lelkéből” nincs semmi- fogalmazott.
Ha valaki azt mondja, hogy “kivisszük Európából Magyarországot”, nyugodtan mondják azt, hogy “Európa ma mi vagyunk. Mi.” – jelentette ki. Hozzátette: Nyugat-Európa, ahol mindig jobb volt az élet, ma minden fronton vesztésre áll. És az a Közép- és Kelet-Európa – amelyet a nyugati nagyhatalmak évszázadokon keresztül sikerrel játszottak ki egymás ellen -, maradt “Európa lelke” – mondta.
“Ha nekünk nem fog sikerülni, akkor Európának egyszer és mindenkorra harangoznak és ezt vegyék halálosan komolyan” – közölte. Hozzátette: ma már minden választásnak az is a tétje, mi fog történni az országgal és Európával.
A Fidesz-KDNP polgármesterei jó szívvel pályázhatnak majd, az ellenzék polgármestere, amelyik tíz éve rágalmazza a kormányt, “az nem fog tudni jó szívvel semmit sem kérni és nem is fog kapni” – vélte Bayer Zsolt, aki kifejtette, a választás a jövő generációkról is szól, “mindenkinek legyen helyén a szíve”.
Zalai Mihály, a Fidesz-KDNP Békés megyei listavezetője, a Békés Megyei Önkormányzat Közgyűlésének elnöke egyebek mellett arról beszélt, hogy a Terület- és településfejlesztési operatív program (Top) keretein belül a 2014-2020-as európai uniós ciklusban 58 milliárd forint forrás jutott Békés megyének, ebből 3,5 milliárd forint fejlesztési forrás érkezik ide. A forrásból több fejlesztés megvalósul – jegyezte meg.