A legfiatalabbak ismerkedtek a mezőgazdasággal Sóshalmon

Zalából indult, és nemrég Komárom-Esztergom megyében zárult a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) „Itthonról Otthonra” nevű iskolai tájékoztató fórumsorozata. Ennek keretében 12 megye általános- illetve középiskoláiban összesen 1500 diák hallhatott előadást a mezőgazdaság sokszínűségéről, a tudatos fogyasztásra fókuszálva, valamint kóstolhatta meg helyi termelők termékeit.
Az országos fórumsorozat előadásait Süle Katalin, a NAK elnökségi szóvivője valamint a köztestület adott megyei vezetői tartották, országszerte közel hatvan helyi termelő bevonásával, akiknek termékeit meg is kóstolhatták a diákok. A rendezvényeken kiemelt szerepet kapott az egészségtudatos táplálkozás, illetve a zöldség- és gyümölcsfogyasztás.
Pénteken itt táborozó, helyi valamint környékbéli gyerekek látogattak el Székkutas határába, Sóshalomra, Paplukács Dóra birtokára, a Sóshalom Kincsei Kertészetbe, ahol a mezőgazdasággal, a zöldségekkel, gyümölcsökkel, hagyományos, tájra jellemző termékekkel, ételekkel ismerkedtek. Köszöntőt Szél István megyei NAK elnök mondott, a program részleteit pedig Süle Katalin ismertette.
A házigazda, Paplukács Dóra a birtokot mutatta be:
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara nagyon fontosnak tartja, hogy a fogyasztók a kiváló minőséget összekapcsolják a magyar eredettel, valamint kiemelt tevékenysége az agrárgazdaság és az élelmiszeripar hazai népszerűsítése, illetve a gazdálkodók és a hazai élelmiszer-előállítók iránti bizalom kiépítése. A NAK ennek megfelelően végzi ismeretterjesztő és edukációs kampányát is, amely során kibővített eszköztárral szólítja meg a hazai lakosságot, ezáltal segítve a kamarai tagokat.
A NAK 2017 novemberében indította el iskolai tájékoztató fórumsorozatát, amelynek keretében ez idáig összesen mintegy 3500 gyereknek tartott előadást, kóstoltatást általános és középiskolákban. A rendezvények kimondott célja volt, hogy a fiatalokból a változó trendekre nyitott, azokat befogadó és tudatosan vásárló célcsoportot hozzanak létre. A kamara a programot időszakosan óvodákra is kiterjesztette: több száz óvodás tett látogatást különböző helyi termelőknél, köztük gyümölcstermesztőnél, péknél, méhésznél vagy sajtkészítőnél. Idén nyáron még lesznek ilyen, óvodásoknak szervezett programok, szeptembertől pedig folytatódik az iskolai programsorozat.