Grezsa István elindul a polgármesteri székért Vásárhelyen!

Legközelebbi barátai és támogatóinak körében a vásárhelyi kórház szomszédságában jelentette be hétfőn délután Grezsa István miniszteri biztos, települési képviselő, orvos, hogy elindul polgármester-jelöltként az őszi helyhatósági választáson.
A jelöltséget egyrészt azért vállalta mert megszólította a szülőföld, másrészt pedig úgy látja, a város végletekig megosztottá vált. Az októberi választás arról szól, lesz-e olyan jelölt aki képes a sebeket begyógyítani, és az képes-e a megosztottságból egy olyan békét teremteni, amely minden város fejlődésének alapja – fogalmazott.
Abban, hogy a város rossz irányba megy, a két nagy tábor is egyet ért, a megosztottságot van aki Márki-Zay Péter, van aki Lázár János személyében látja. Az elmúlt másfél évet ezentúl a múltnak tekinti és azon fog dolgozni, megszűnjön a megosztottság és a békétlenség. A megmérettetés mellett azért csak most döntött mert, az utóbbi hetek kérdésére csak nemrég került pont. Egyik megosztó személye, Márki-Zay Péter már biztosnak volt vehető, míg a helyi Fidesz Lázár Jánost kérte fel polgármester-jelöltnek, aki azonban nem vállalta el a felkérést. Grezsa István hozzátette, ő is azt a megosztottságot jelölte meg legfőbb oknak, melyről most ő is beszélt, melyet mindenáron meg kell szüntetni. Kijelentette, nem teremtődhet olyan helyzet Vásárhelyen, történjék bármi, hogy a város egyik fele vesztesnek érezze magát az őszi választások után.
A politikus hangsúlyozta, szeretné felülvizsgálni a város és a kórház kapcsolatát, mivel meggyőződése szerint a város vezetésének, függetlenül a polgármester személyétől, segítenie kell a kórházat. Úgy gondolja, a jelen városvezetés furcsa viszonyt ápol a kórházzal. Az, hogy az egészségügyi intézmény állami fenntartásban van, a fejlesztésből a városnak is ki kell vennie a részét. Ennek érdekében egy négy kérdéses konzultációt indít a városban. A Grezsa doktor kérdez című kérdéssort, a konzultációval egy időben elinduló www.grezsa.hu-n lehet elérni, ahol a lakosság véleményét is várják. Megválasztása esetén a konzultáció alapján felújítanak, korszerűsítenek 50 kórtermet a kórházban, de ígéretet a jelölt a gyermekosztály felújítására is, valamint arra, hogy kiemelt segítséget nyújt a város az intézmény szakemberhiányának enyhítésében. Hozzátette, a jövőben pedig más témákban is a lakossági vélemények meghallgatásával döntenének Vásárhely legfontosabb kérdéseiről.
Grezsa István végül kiemelte, várja pártok, civil szervezetek, baráti társaságok, cégek, vállalkozások, és mindenki támogatását, aki egyet ért céljaival, annak érdekében, hogy újra béke és fejlődés legyen a városban. Előrebocsátotta, nem fog belemenni céltalan iszapbirkózásba, a múlttal nem kíván foglalkozni, csak Vásárhellyel, ahol egy Mindenki Vásárhelyéért Program szellemében fog kommunikálni.
A sajtótájékoztatón még elhangzott, csapatot is állít maga mögé, erre még ebben a hónapban, vagy augusztus elején sor is fog kerülni.
Grezsa István önéletrajza:
Dr. Grezsa István
Személyes adatok:
Születési hely, idő: 1962. 08. 05.
Családi állapot: nős, három gyermek, Csaba, Bence és Ferenc apja
Végzettség:
2015: címzetes főorvos
1993: háziorvostan szakorvos
1991: belgyógyász szakorvos
1980-86: általános orvos, Szegedi Tudományegyetem ÁOK
1976-80: Bethlen Gábor Református Gimnázium, Hódmezővásárhely
Nyelvismeret:
Angol középfok
Szakmai pálya:
1991-től: háziorvos (Grezsa és Társa Eü. Bt, Hódmezővásárhely)
1986-91: belgyógyász szakorvos jelölt (Erzsébet Kórház Belgyógyászati
Osztály, Hódmezővásárhely)
Kormányzati munka:
2018-tól: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye és Kárpátalja együttműködésének fejlesztéséért és a Kárpát-medencei óvodafejlesztési program koordinálásáért felelős miniszteri biztos (Miniszterelnökség) 2015-2018: Szabolcs-Szatmár Bereg megye és Kárpátalja együttműködésének és összehangolt fejlesztési feladatainak kormányzati koordinációjáért felelős kormánybiztos (Miniszterelnökség)
2014-2018: a határon átnyúló beruházások ellenőrzéséért felelős miniszteri biztos (Miniszterelnökség)
Közéleti, politikai szerepvállalás
1988 szeptember 3-án alapítótagként részt vesz a II. Lakiteleki Találkozón, ahol szárnyat bontott a Magyar Demokrata Fórum. A 142. számú tagkönyv tulajdonosa.
1989-90 között az MDF első országos választmányának tagja.
1989 december 27-én, a romániai forradalomban, az első segélykonvojban adományokat visz Marosvásárhelyre. Az MDF párttá alakulását követően, 1990-1993 között az országos elnökség tagja, a választási győzelmet követően betekintést nyer a szocializmus hátrahagyott államcsődjébe. Antall József miniszterelnök harcostársa.
2006-2009 között az MDF Csongrád megyei elnöke. A párt politikai pálfordulása miatt 2009-ben kilép az MDF-ből. 1998-ban hódmezővásárhelyi önkormányzati képviselői mandátumot szerez, azóta folyamatosan települési képviselő. 1998-ban és 2000-ben az MDF,
2002-ben és 2006-ban a Tiszta Lap Hódmezővásárhelyért Polgári Egyesület támogatásával indul, 2005-től az egyesület elnöke. A Tiszta Lap 2010-ben záruló közéleti szerepvállalását követően a Fidesz-KDNP frakció tagjaként vesz részt az önkormányzati munkában.
A 2004. december 5-i népszavazás kudarcát követően javaslatot tesz arra, hogy a határon túl élő magyaroknak – kérelmükre – Hódmezővásárhely Tiszteletbeli Polgára címet adományozzanak. Több mint húszezer határon túl élő magyar kérte és kapta meg a címet, a programmal Hódmezővásárhely ismertségét jelentősen növelte a világ magyarsága körében.
2014-től többféle tisztségben segíti a kormány nemzetpolitikai munkáját.
2019 júliusában bejelenti, hogy önálló jelöltként indul Hódmezővásárhely polgármesteri tisztségéért.
2009-óta nem tagja egyetlen pártnak sem.