“A siker záloga: soha ne add fel!” – Vásárhelyre látogatott Magyarország egykori londoni nagykövete

Magyar -történelem szakos tanár szerettett volna lenni, sok gyereket akart és otthon maradni, az élet azonban másfelé sodorta. A Magyar Köztársaság korábbi Londoni Nagykövete a Walesi herceg kezdeményezésére létrejött Hungarian Business Leaders Forum elnöke. Üzemmérnöki diplomája mellett közgazdász végzettséget szerzett a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen. MBA diplomáját a CEU Business School-ban, illetve az Amerikai Egyesült Államokban végezte, 2011-ben pedig a Nemzetközi Igazgatósági Diplomát szerzett az Institute of Directors Londoni Királyi Intézetnél.
Befektetési szakemberként a Rockefeller Incorporation-nél dolgozott New Yorkban. Ezt követően tíz évig dolgozott a Világbank-csoporthoz tartozó Nemzetközi Pénzügyi Szervezetnél . Budapesti misszióvezetőként a Világbank-csoport speciális megbízásainak keretében végzett munkát régiós befektetésekben, az Amerikai Egyesült Államokban és Afrikában. 2002-től a magyarországi EY-nál dolgozott, majd 2003-ban vezérigazgató és regionális vezérigazgató-helyettes lett. 2007-2011 között a Magyar Köztársaság Egyesült Királyságba akkreditált rendkívüli és meghatalmazott nagykövete.sodort a helyzetekbe. 2 gyermeket nevelt fel, gyakran késő estig dolgozott otthon, miután ellátta és lefektette csemetéit. Üzletasszonyként és anyaként is helytállt.
A beszélgetés során elhangzott, elszántságát, sikerét egyrészt felmenőinek köszönheti: édesanyjának, aki mindig a tanulásra sarkallta, másrészt dédnagymamájának, aki mindvégig támogatta őket gyermekkorától a messzi Kínából. Sikerének azonban a legnagyobb titka a hozzállásáa, hogy soha nem szabad feladni! “Minden feladatot meg kell próbálni megoldani és nem szabad meghátrálni!” – vallja.
Nőként is mindig jól boldogult a munka világában, ugyanakkor véleménye szerint egy női vezetőnek könnyebb, mint egy női beosztottnak, mert előbbi maga osztja be az idejét, munkáját. Pályafutása során azt tapasztalta – és ezt különböző statisztikák is alátámasztják – hogy egy cég akkor a legsikeresebb, ha a női és férfi munkaerők arányosan vannak jelen. Az 50-50 százalék az ideális, ez Magyarországon egyenlőre csak 10 százalék körül mozog.
Csodálatos karriert futott be, ő mégis a gyermekeire és az unokáira a legbüszkébb.