Hajrá kosárlabda, hajrá sport! – határon átnyúló projektbe vág a Vásárhelyi Kosársuli

A közös munka során a fiatalok számára lesznek többek között edzőtáborok, meccsek, családi szabadidős napok/hétvégék és szabadtéri utcai kosárlabda események, továbbképzések edzők és testnevelők részére, valamint szerb edzők és játékosok bemutató edzése egy vásárhelyi iskolában is.
Dr. Elek András a Vásárhelyi Kosársuli elnöke elmondta, 165.000 Eurót nyertek el a megvalósításra. A kosársuli elnöke köszönetét és háláját fejezte ki Lázár János, országgyűlési képviselő felé. „Az elmúlt 16 évben a legnagyobb támogatója volt Lázár János egyesületünknek, közvetlenül vagy közvetve. Mikor bajban voltunk, mindig segített, és ő javasolta azt is, hogy adjunk be pályázatokat. 8 év alatt 22 sikeres pályázatot bonyolítottunk le, a mostani pedig a 3. eu-s projektünk” – mondta az elnök.
Lázár János, országgyűlési képviselő köszöntőjében kiemelte, Elek András nagyon sok áldozatot hozott azért, hogy ezt a sportágat Hódmezővásárhelyen életben tartsa, tisztelet és köszönet illeti őt ezért. Az országgyűlési képviselő arról is beszélt, több éves együttműködés alapjait jelenti ez a program, amely a szakmai együttműködést is megteremti, illetve az iskolák közös munkáját. Lázár János kitért arra is, hogy a jelenlegi pályázat technikai értelemben a legnehezebb projektek közé tartozik, 3 fordulón kellett ennek elnyeréséhez átesni.
Hozzátette, a kosárlabda nagyon népszerű Szabadkán és Vásárhelyen is. Sikerül a gyerekeket megszólítani vele, egy nagyon jó közösségi sport, illetve a népszerűséghez egyértelműen hozzájárul az is, hogy vannak olyan elkötelezett testnevelő tanárok és sportszeretők, akik a nehéz időkben is kitartottak a sportág mellett annak ellenére, hogy a támogatási rendszer sokszor nem a kosárlabdát helyezte előtérbe. Hangsúlyozta, ahhoz hogy a kosárlabda az élvonalba kerülhessen, meg kell hozzá teremteni a pénzügyi feltételeket is. Lázár János egyúttal megköszönte azok munkáját is, akik az elmúlt években megteremtették iskolai keretekből az utánpótlás biztosítását.
Jovan Sirovica, a Spartak Ifjúsági Kosárlabda Klub elnöke ismertette, több, mint 148 sportklub van Szabadkán, és 6000 sportoló. Az elnök abbéli reményének is hangot adott hogy a közös munka során barátságok is kialakulnak majd.
A projekt a szándéka egy olyan intézményi keret kialakítása, amely előmozdítja a közösségek közötti hosszú távú együttműködést, a szomszédos országok fiatal generációjába való fenntartható befektetés által. A projekt fő célja olyan határokon átnyúló keret létrehozása, amely megkönnyíti a társadalmi beilleszkedést, és lehetőséget teremt az együttműködésre a fiatal generáció aktív részvételével a határ menti térségben folytatott sporttevékenységekben. Fő célcsoportja mindkét országban a 2003/2004-es és 2005/2006-os korosztály fiatal játékosai, akik közvetlenül részt vesznek minden tevékenységben és rendezvényen. Rajtuk kívül a sporteseményeken részvevők a két klub felnőtt játékosai, edzők, sportvezetők és testnevelő tanárok.