Rajzlapokon a világ rejtett csodái

A hagyományokhoz híven idén is egy tárlat keretében mutatták be az érdeklődőknek a Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola képzőművészeti tanszakának diákjai, mivel is foglalkoztak az első félévben. A Bartók iskola aulájában csütörtökön nyílt meg a kiállítás a gyerekek munkáiból. – A művészeti oktatás célja teljesen más, mint a humán vagy a reál tárgyaké, nem arra tanít, hogy miből áll a világ, hogyan működik, hanem arra, milyen szépségek vesznek körül – fejtette ki a köszöntőjében Bertus Barcza Anikó. A művésztanár hozzátette: a képzőművészet elvezet a harmóniába, a világ rejtett csodáira nyitja fel a szemet.
Bertus Barcza Anikó köszöntötte a jelenlévőket
A gyerekeknek különféle témakörökben kellett alkotniuk a félévi vizsgákra. – Az előképzősök a Didergő király című mesét dolgozták fel, miközben megismerkedtek az emberábrázolással, a térkitöltéssel és a hideg-meleg színekkel – vette át a szót Bárdi Andrea. A művésztanártól megtudtuk: a 3-4. osztályosok témája az Én és a kedvenc állatom címet kapta, az ötödikesek királyok és fejedelmek portréját készítették el, a hatodikosok Rómeó és Júlia történetét ábrázoltak, a hetedikesek és a végzősöknek pedig középkori ajtókopogtatókat kellett tervezniük.
Az alkotó és alkotása, vagyis Kerekes-Papdi Rebeka és Mátyás király
Kerekes-Papdi Rebeka még elsősként zenét, pontosabban furulyázni tanult a Bartókban. – Később váltottam, most a képzőművészet, s azon belül a rajzolás jobban érdekel, s úgy érzem, ebben tehetségesebb is vagyok – árulta el az ötödik osztályos kislány. Általában ceruzával dolgozik, ritkábban vízfestékkel, zsírkrétával vagy tollal. Most az utóbbival, hiszen az volt a feladat, hogy ezzel készítsen király- vagy fejedelemportrét. Ő Mátyás királyt választotta. Rebeka kedvenc színe a ciklámen és a türkizkék.
Az iskola képzőművészeti tanszaka az úgynevezett Bagolyvárban működik. Itt Bárdi Andrea művésztanár 68 kisdiákkal foglalkozik öt csoportban. A Bartókon kívül a József Attila Gimnáziumból, a Kálvin téri Református Általános Iskolából és a Szent István Egyházi Iskolából is járnak ide tanulók. A kis képzőművészek mind a városban, mind más településen bemutatták már több alkalommal is a tudásukat, s kiváló alkotásaikkal öregbítették a Bartók hírnevét.
Munkatársunktól. K.