Új közgazdász képzést indít a szegedi egyetem

Közös államháztartási képzést indít a Magyar Államkincstár és a Szegedi Tudományegyetem – írja az MTI. Az új szakra elsősorban a pénzügyes közgazdász hallgatók jelentkezését várják, de a kurzusokat az összes GTK-s diák felveheti.
A modult sikeresen teljesítő egyetemisták egy közös oklevelet kapnak a kincstártól és az SZTE-től.
Dancsó József, a Magyar Államkincstár elnöke a megállapodás részleteit bemutató sajtótájékoztatóján elmondta, Magyarországon nagy szükség mutatkozik, olyan pénzügyi és számviteli szakemberekre, akik rendelkeznek az államháztartás működtetéséhez szükséges ismeretekkel.
A hallgatók azonnal hasznosítható, gyakorlati tudást szerezhetnek. A három féléves modult elvégző frissdiplomások nagyon könnyen el tudnak helyezkedni, válogathatnak az állások közül, éljenek az ország bármelyik részén – mondta a kincstár elnöke.
A tantárgyak közül az ASP (Application Service Provider) képzést emelte ki. Az önkormányzatoknál kötelező jelleggel bevezetett informatikai megoldás megkönnyíti a települések gazdálkodási, helyi adó-, ingatlankataszteri rendszerének működtetését. Az ehhez kapcsolódó tudást iskolai rendszerű képzésben csak Szegeden sajátíthatják el a hallgatók.
Kovács Péter, az SZTE Gazdaságtudományi Karának dékánja mindezeken felül elmondta, több olyan speciális kurzust indítottak már, amelyen a hallgatók a naprakész ismereteket külső szakmai partnerektől sajátíthatják el. Hangsúlyozta, az államháztartási képzés tematikáját az egyetem és a kincstár munkatársai közösen állították össze, és az oktatást is olyan szakemberek – köztük Kovács Árpád, a Költségvetési Tanács elnöke, a kar professzora – végzik, akik a gyakorlatban is jól ismerik az adott területet.