Nem elég várni a segítséget, tenni is kell

A makói roma kisebbségi önkormányzat közmeghallgatást tartott kedden az Egyesített Népjóléti Intézmény Királyhegyesi utcai Idősek Klubjában. A felzárkóztatás lehetőségei és esélye a makói romák körében címmel szervezett eseményen csak nagyon kevesen vettek részt. Az intézmény bejáratánál ennek meg is tudtuk az okát: most van a munka dandárja a földeken, ez a hagyma duggatásának az időszaka. Néhányan a saját gazdaságukban, de a honvédiak többsége napszámban teszi mindezt.
Gilingerné Ráday Krisztina, a roma kisebbségi önkormányzat elnöke elsőként röviden ismertette a szervezet eddigi munkáját, aztán rátért a jelenlévők által leginkább várt témára, vagyis a Honvéd-rehabilitációs projekt első ütemére. Ebben konkrét fejlesztések még nincsenek, de ez az első lépés ahhoz, hogy a későbbiekben elindulhassanak a beruházások. Az úgynevezett Kaláka-programot külön ki is fejtette, mert ez foglalkoztatja legjobban a városrész lakóit. De mi is ez a program? – Gilingerné Ráday Krisztina itt részletezi:
##audio:4791##
– Én megértem, hogy azt szeretné a város, ha egyedül boldogulnánk, de én 72 esztendős özvegyasszony vagyok, nem mindent tudok magam megcsinálni – szólalt fel Sztáncs Jánosné. A néni elmondta: azt szeretné, ha segítenének neki az udvarában álló, s már a tetőt veszélyeztető öreg fák kivágásában. – Már többször szóltam a kisebbségi önkormányzatnak, de egyelőre még nem történt semmi – panaszolta. Sztáncs Jánosné. Most ígéretet kapott arra, hogy hamarosan megoldják ezt a gondot.
Özvegy Rostás Lászlóné elmondta: több éve jár a polgármesteri hivatalba az ügyben, hogy megcsinálják a teljesen felvizesedett lakását. – Nemrég dolgoztak rajta, de szerintem a munkát összecsapták, mert újból nedvesek a falak, ígéretet sokat kaptam, de segítséget alig – fejtette ki Rostás Lászlóné. Az asszony hozzátette: a férje elhunyt, így egyedül neveli két, súlyosan beteg gyermekét. A Kaláka-program pont erre jó, hogy az ilyen jellegű problémákat orvosolják.
Munkatársunktól. K.