Neves mesterek kezeiben – Makón

Az Angyalsóhaj Alapítvány szervezésében augusztus 2-től 13-ig összművészeti szabadegyetemet tartanak Makón. A Művészetek Katedrájában negyven hallgatóval négy mestertanár foglalkozik. Klasszikus éneket Bátori Éva, színművészetet Szalma Tamás, zongorát Berecz Mihály és fúvós hangszeres zenét pedig Fejér András oktat. Szerdán a Korona Konferenciaközpont dísztermében bemutatóórát rendeztek, melynek elején Farkas László, az alapítvány elnöke és Varga Márta, a szervezet kommunikációért felelős kuratóriumi tagja köszöntötte a jelenlévőket. A bemutató után pedig az úgynevezett Katedra Plusz keretében Gulyás Dénes Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas operaénekessel beszélgetett Bátori Éva Érdemes-művész, a Művészetek Katedrájának művészeti vezetője.
Természetesen Gulyás Dénes ha már Makóra látogatott, nem csupán beszélgetett a zenéről, hanem meg is hallgatta a növendékeket. Az operaénekes számos szakmai tanácsot is adott a leendő kollégáinak. Hogyan is látta, pontosabban hallotta a négy fiatalt, illetve mi a véleménye a Művészetek Katedrájáról, azt Gulyás Dénes itt foglalja össze:
##audio:4445##
A csongrádi Vincze Virág Andrea Szegeden tanul, s egy barátnőjének köszönhetően jelentkezett a makói szabadegyetem klasszikus ének kurzusára. – Még pontosan nem tudom, hogy a későbbiekben mivel akarok majd foglalkozni, de az éneklés mindenképpen benne lesz – tudtuk meg az egyetemi hallgatótól. Vincze Virág Andreát már régóta érdekli a színpad világa, de pontosan miért is, azt tőle itt hallja:
##audio:4446##
A 31 esztendős Kristóf István szerint aki a színpadra áll, az nem is tagadhatja le, hogy van benne exhibicionizmus. – Ehhez a mesterséghez ez is kell, ez a szabadegyetem pedig kiválóan alkalmas arra, hogy egymást látva, hallva, valamint egymás hibáiból tanulva, ami mellé párosul a mestertanár felkészítése, plusz tudást szerezzünk – vélekedett a budapesti fiatalember. A növendék Szegeden szerzett diplomát művelődésszervező, informatikus és könyvtáros szakon. A budapesti Operaház énekkarának a tagja, de hogyan jutott el idáig, azt itt meséli el:
##audio:4444##
Munaktársunktól. K.