Az emberközeli reformáció

A makói Szikszai György Református Általános Iskola adott otthont vasárnap a Tiszántúli Református Egyházkerület presbiteri találkozójának. Ha visszamegyünk a múltba, nem sokat, csak úgy az 1990-es évek végére, akkor kiderül, ha nincs Halasi Imre, akkor ez az újvárosi iskola sincs. A most 90 esztendős Imre bácsi volt az, aki egykoron szinte minden követ megmozgatott, hogy taníthassanak ebben a makói városrészben. Hogyan is lett egy nagyon régi kis iskolából, felújítás és bővítés után a mostani Szikszai, azt Halasi Imre itt részletezi:
##audio:4000##
– Már a püspöki programomban megfogalmaztam azt, hogy emberközeli vallást szeretnék, így találkozni kívánok a különböző korosztályokkal, ezért is látogattam most el Makóra – nyilatkozta dr. Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke. Ehhez jó alapot ad a reformáció kettős ünnepe, vagyis az 500. évforduló, valamint az, hogy 450 esztendővel ezelőtt volt az a kálvini svájci fordulat, melynek köszönhetően megalakulhatott a tiszántúli egyházkerület is. Fekete Károly püspök gondolatait itt találja:
##audio:3999##
A vasárnapi találkozót áhitat nyitotta, melyen Juhász András esperes beszélt. Ezt követően Fekete Károly pöspök tartott előadást a refomációról. Az esemény részeként külön kis csoportokban pedig a hitelességről beszélgettek a résztvevők. Farkas Éva Erzsébet polgármester is eljött a találkozóra, hiszen az önkormányzat a 2017-es esztendőt az egyházak évének is nyilvánította. A programot szeretetvendégség zárta.
– Számomra nagy öröm, hogy egy ilyen fontos egyházmegyei eseménynek adhattunk otthont – vette át a szót a Szikszai iskola lelkész-igazgatója. Kotormán István kiemelte: minél több ilyen közös beszélgetéskre van szükség, hiszen a református intézmények, illetve a gyülekezetek így jobban megismerhetik egymást, kicserélhetik gondolataikat. – Ezen kívül az is kiemelkedő, hogy meg tudunk erősödni egymás hite által – tette hozzá a lelkész-igazgató.
Munkatársunktól. K.