Cseri: Botka lakájmédiája ferdít Vásárhelyről

Vásárhelyen már évek óta téma, új könyvtárral lenne szüksége a városnak. A régi épület állaga, a gyűjtemény mennyisége, az ott tartott rendezvények színvonal megkívánná, egy XXI-. századi bibliotéka megépítését. Ezért április 1-ével – elsősorban az internetes felületeken – lakossági konzultációt indítanak, legyen-e könyvtár, hol szeretnék azt a vásárhelyiek, milyen tartalommal és külcsínnel szereljék azt fel. Hozzátette, a napokban bukkantak olyan iratokra a könyvtárban, melyekből kiderült, már 1971-ben kérték a megyétől, kerüljön más, modernebb környezetbe a vásárhelyi könyvgyűjtemény, jelenleg is használt régi, átalakított polgári házból és gazdasági épületeiből. Cseri Tamás azt is kiemelte, elsősorban a belvárosban gondolkodnának, mivel általános az, hogy egy város kulturális intézményei egymáshoz közel lelhetők fel.
A képviselő a sajtótájékoztatón elmondta, a város Facebook felületén és a város honlapján is várják az észrevételeket, ötleteket. Újságírói kérdésre reagálva elmondta, a megyei napilap egy közelmúltban napvilágot látott cikke szerint üres a belváros, ami azonban nem igaz. Cseri Tamás hangsúlyozta, milliárdos beruházások valósultak meg a város központjában, kezdve a Tornyai Kulturális Városnegyeddel, megújult utcákkal, épületekkel. Botka László lakájmédiája évek óta rendszeresen negatívumokat emel ki a város életéből, vagy ferdít. Ennek cáfolataként két példát is hozott. A Bessenyei-bérletek például a kibocsátás napján az utolsó szálig elfogynak, azokhoz lassan szinte lehetetlen hozzájutni. ( az előző év bérletesei elővásárlással rendelkeznek – a szerk.)
A másik példa pedig az, hogy rövid időn belül, pár méterre egymástól két fagyizó is nyílt a sétálóutcán. Ami szintén nem üres, kihalt utcákat, hanem vásárlóképes forgalmat feltételez.
Végezetül még egyszer elmondta, a napilapot olvasva igen gyakran találkozik Vásárhelyre, vagy a kormányra vonatkozóan igen negatív cikkekkel.