Jelentős útfelújítások a térségben

Farkas Sándor országgyűlési képviselő elsőként kiemelte, olyan időszakot élünk, melyben sok a bizonytalanság. A külföldi politikát tekintve, Amerikában egy olyan szemlélet indult el, mely jelentősen fogja befolyásolni a világ történéseit. Brüsszelről is beszélt, ugyanis ott olyan döntések születtek, amelyek visszafordíthatatlanok, gondolt itt a migránshelyzetre, ami még mindig fenyeget bennünket. Franciaországban is jelentős változásokra lehet számítani. A bevándorlók fenyegetik hazánkat, de a NATO erősödni fog a határok védelme miatt. Európában háború zajlik, de most még nem fegyverrel vívják. Magyarországot egy befogadó nemzetnek nevezte, az itt élő külföldieknek már szószólója is van a Magyar Parlamentben.
A Magyar Kormány a rezsicsökkentéssel komolyan megkönnyítette az emberek életét. Brüsszel az energia árakat meg szeretné emelni, ezzel egységesítve az összegeket. Ezt a Magyar Állam teljesen elutasítja, és küzdd azért, hogy ne következhessen be. Farkas Sándor a magyar politika elárulásának nevezte a magyarországi Olimpia elleni tüntető aláírásgyűjtéseket. Pozitív tényként könyvelte el az életpályamodelleket, mind az egészségügyben, mind pedig a fegyveres erőknél. Ugyanide sorolta a CSOK-ot, mellyel a fiatal családok végre sokkal könnyebben boldogulhatnak.
Dancs István a szennyvízberuházással kapcsolatban kérdezett. A férfi 260 ezer forintot fizetett be, és amikor a támogatás 100%-sá vált, vissza szerette volna igényelni a pénzét. Azt a választ kapta, hogy az ő ingatlanja nem a támogatott területen fekszik, és ezt az eset során Zsótér Károly polgármesterrel is megvitatta. Farkas Sándor ígéretet tett, hogy ha tud, közbenjár ebben az ügyben, és az elbíráló hatósághoz fognak fordulni. Ménesi Lajos is a víziközművel kapcsolatban szólalt fel és az ügyintézés lassúságát emelte ki, és a feldolgozás hosszú idejét el is ismerték a jelenlévők.
Kristó József a mindszenti Jobbik alelnöke, arról kérdezett, hogy igaz, hogy négymillió ember dolgozik, de kik azok, akik valóban hasznot hoznak az országnak. A fiatalok elhelyezkedésével kapcsolatban is kérdezett, azt kifogásolta, hogy miért a nyugdíjasok munkába való visszaterelését erőltetik? Az országgyűlési képviselő azt válaszolta, hogy ezek az emberek a kis és közép – vállalkozásoknak dolgoznak, és nem a közmunka programmal duzzasztották fel a dolgozó emberek számát. Egyre kevesebb fiatal vándorol ki külföldre, itthon rájuk, de a nyugdíjasokra is szükség van.
Oláh Árpád azt kérdezte, hogy mikor állítják vissza a rendőrség megfelelő funkcióját, illetve az utak állapotáról is kérdezett, ugyanis Mindszent több utcája is szörnyű állapotban van a kérdező szerint, illetve a környező településekre vezető utakról is ugyanezt mondta. Farkas Sándor válasza, hogy a bűncselekmények száma csökken, és Magyarországnak egy erős rendőrsége van. Jelen pillanatban a rendőrség megfeszített tempóban dolgozik, hiszen a legtöbben a Déli határnál dolgoznak, de jó úton halad a rendőrség munkája. Az utakkal kapcsolatban elárulta, hogy több út is meg fog újulni. Hódmezővásárhely- Mártély között és Mindszent- Szegvár között is várható karbantartás, leginkább 2018-tól.
Huszka Gábor kérdése az, hogy mi van azokkal a családokkal, akiktől elveszik a lakásukat a bankok? Véleménye szerint oda kellene állni a családok mellé, és nem engedni, hogy a végrehajtó elvigye a fejük felől a fedelet. Farkas Sándor válasza az volt, sok embernek sikerült már segíteni, másoknak viszont nem. A helyzet az utóbbi időben sokan javult, emlékeztetett a kilakoltatási moratóriumra, amikor is adósokat télen nem lehet eltávolítani a házukból. Véleménye szerint nem sok olyan ember van, akiket az a helyzet fenyeget, hogy elvesztik a házukat.
sk