Formálódjunk a jégpályán!

„A jégkorcsolyázás egy lábigényes sport, de felső testünkkel is ugyanannyit dolgozunk a jégen, mert az egész testünk erre koncentrál. Kiváló comb és fenékizom formáló. Kardió mozgás lévén, zsírégető hatással is rendelkezik, a hideg levegőn végzett edzés pedig fokozza a tüdő kapacitását, erősíti az immunrendszert. Asztmás megbetegedésben szenvedőknek különösen ajánlott, enyhíti a kellemetlen tüneteket” – ismertette a korcsolyázás pozitív hozadékait Pup Olivér László, a hódmezővásárhelyi Klauzál Gábor Általános Iskola tanítója és testnevelő tanára.
Pup Olivér tanító, testnevelő tanár, oktató
Olivér, aki jégtánc szakedzői képesítéssel is rendelkezik, valamint Hódmezővásárhelyen a korcsolyázással megismerkedni vágyókat is oktatja az alapokra, kiemelte, hogy a megfelelő hatás eléréséhez elengedhetetlen a rendszeresség. „Már heti két alkalommal történő, egy óra intenzív korcsolyázás is hamar látványos eredményeket hoz. Versenysportolóknak ennél természetesen sokkal több kell, hetente 4-5 edzés a javasolt. Ha bele kezdtünk az egy órás mozgásba, ne lepődjünk meg, ha az első edzések után olyan izmaink is fájnak majd, amelyekről addig nem is tudtuk, hogy létezik.”
Mint minden sport, a jégkorcsolyázás is megterhel bizonyos testrészeket, ilyenek a térd, a boka és a csípőízületek, hiszen korcsolyázás közben sok a nyitott pozíció. Jó hír azonban, hogy vannak olyan specifikusan erre kialakított korcsolyák, amelyekkel kímélhetjük ízületeinket.
Adott tehát a lehetőség, hogy korcsolyázással formáljuk, izmosítsuk testünket, mindössze elszántságra, kitartásra van szükségünk ahhoz, hogy jó eredményeket érjünk el, s közben zenei aláfestésként továbbra is élvezhetjük a Rádió 7 slágereit.
Ács Helga
Pup Olivérről készült fotó: Égető Réka