Lázár államtitkáránál rezeghet a léc, nem teszi a dolgát

Mezítláb, kinyúlt pólóban, rövidnadrágban jelent meg Szabó Bálint szerdára összehívott sajtótájékoztatóján a vásárhelyi Balogh Imsi Aréna előtt, jelezve a több éve a pénzükre váró, a munkát elvégző alvállalkozók le vannak gatyásodva.
Szabó Bálint elmondta, országszerte 40-50, Vásárhelyen 13 olyan alvállalkozó van akik várnak a pénzükre, egy részük már felszámolás alá került, egy részük pedig egyik napról a másikra próbál fennmaradni. Mint a Likvid Kontroll ügyvezetője elmondta, azért kerültek ilyen helyzetbe, mert pénzüket ellopták a K’Art cégcsoport vezetői, és ebben közreműködött aztán az NFM egyik ügyvédje és a felszámoló is. Erre a NAV előtt lévő büntetőeljárás dokumentumai is bizonyítékok, jelentett ki Szabó.
Arról már azonban többször is volt szó, a büntetőeljárás ellenére, a károsultak a pénzükhöz jutnak a jogerős ítélet előtt. Lázár János, mint a térség országgyűlési képviselője többször fogadta Szabó Bálintot és az alvállalkozókat. Miniszterelnökséget vezető miniszterként beosztottjához, közigazgatási államtitkárhoz, Vidoven Árpádhoz utalta az ügyet, annak mielőbbi megoldása érdekében. Előtte az NFM és a Miniszterelnökség vezetői ebben meg is állapodtak.
Szabó Bálint elmondta, még márciusban két és fél órát váratta őt Vidoven, de találkoztak és az államtitkár elmondta, az ügy, az alvállalkozók kártalanítása folyamatban van. Azóta azonban semmi nem történt, Vidoven Árpádnál elakadt az ügy. Szabó még hozzátette, a mai sajtótájékoztatóra időben küldött meghívót a Miniszterelnökség államtitkárának, hogy ő vagy megbízottja legyen jelen, ám ezt a jelek szerint nem tartották fontosnak.
Szabó Bálint még hangsúlyozta a tárca hatalmas portfóliójában, azon belül a Vidoven kezében lévő ügyek között nyilván elenyésző a K’art ügy, de a vásárhelyieknek ez mégiscsak fontos. Abban bízik, ha Vidoven Áprádnak nincs ideje intézkedni, azt olyan ember hatáskörébe helyezik, akinek van.
Vidoven helyettese, Danku Csaba egyébként szintén ismeri az ügyet, főnöke utasítására vár, hangzott el.
A már korábban beígért, évek óta tartozásként fennálló összeg egyébként több összehasonlításban aprópénz, 40-50 millió forint, de a károsultaknak mégis a túlélést, a fennmaradást jelentené – vagy jelentette volna, a megszűntek esetén…
A magyar állam mostani gesztusának ellenértékét, a megelőlegezett, károsultaknak jogosan járó pénzt a bűntetőeljárás végén fogja megkapni, utalt rá Szabó, mivel véleménye szerint, nem végződhez másként az ügy, mint felelős személy, vagy személyek elmarasztalásával.