Az Alkotmányvédelmi Hivatal is beszállt az NVI kapcsán indult nyomozásba
Az Alkotmányvédelmi Hivatal is vizsgálja a Nemzeti Választási Irodánál február 23-án történteket – közölte Molnár Zsolt, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának szocialista elnöke a testület szerdai zárt ülése után újságírókkal.
A távirati iroda beszámolója szerint az MSZP-s politikus a testület zárt ülése után azt mondta: egyelőre ők sem kaptak egyértelmű, megnyugtató választ arra, hogy kik, miért és kinek a szervezésében akadályozták a magyar jogállamiság egyik alapintézménynek munkáját.
Annyit tudni, hogy összesen 22 feljelentés érkezett a hatóságokhoz. A nyomozás egyelőre folyamatban van, s mivel egy népképviseleti szervet ért incidens, ezért az ügynek nemzetbiztonsági vonatkozása is van, így a testület is figyelemmel kíséri az ügyet – mondta Molnár Zsolt, egyúttal a magyar demokrácia szégyenének nevezve a történteket.
Mint mondta az egész magyar társadalom válaszokat vár az eddigi magyarázatok ugyanis elfogadhatatlanok. Hozzátette: egyetért azzal, hogy a választási törvényeken változtatni kell, ugyanakkor a jövőt érintő jogszabály-változtatással „nem lehet elkenni” az ügyet.
Szél Bernadett, a bizottság LMP-s tagja is azt mondta, számos nyugtalanító kérdés van még megválaszolatlanul, ugyanakkor az egész magyar demokrácia szempontjából fontos lenne, hogy végre pontot tegyenek az ügy végére.
Mirkóczki Ádám a Jobbik delegáltja és Németh Szilárd, a bizottság fideszes alelnöke is elítélte az NVI-nél történteket.
Mirkóczki hozátette, „a Fidesz pofátlansága elképesztő méreteket öltött” ebben az ügyben, miután egyesesek immáron a Jobbik nyakába akarják varrni az NVI-nél történteket. A politikus szerint „egyes tanúvallomásokban” már a Jobbik embereiként emlegetik a „fideszes Kubatov Gábor fizetett verőlegényeit”.
Németh Szilárd ezt a jobbikos képviselő üldözési mániájának tulajdonította, egyúttal hozzátette: Kubatov Gábor már nyilatkozott ebben az ügyben.
A fideszes képviselő arra is felhívta a figyelmet, hogy a rendőrség február 23-án, délelőtt fél 10-kor internetes sajtófigyelés nyomán szerzett tudomást az NVI-nél történtekről, s húsz perccel később már a helyszínen voltak. Emlékeztetett arra is, hogy Orbán Viktor miniszterelnök is kérte, hogy az NVI-nél történteket közösen vizsgálják ki, s a parlamentben hozzák meg a szükséges jogszabály-változtatásokat.