Egy cica, két cica, hány cica…

Nagycsoportos óvodásokat ültettek hétfőn a padokba a makói Bartók iskolában. A Makói Általános Iskola tagintézményében ugyanis bemutató nyílt napot szerveztek Első matek órám címmel, melynek keretében a kicsik megtapasztalhatták, milyen is elsősnek lenni. – Játékos formában ismertetjük meg az ovisokat azzal, milyen is az iskolai élet, elsőként a számok világába vezettük be őket – nyilatkozta Urbancsokné Ruff Mária, a negyedikesek tanárnője.
A pedagógus jógát is oktat, így a leendő elősök ennek az alapjaival is találkozhattak. A fél órás bemutató órát egy mesével kezdték, melyet a gyerekek becsukott szemmel és lehajtott fejjel hallgattak. Így jóval egyszerűbb volt beleélniük magukat a történetbe, melyben cicákat is számoltak. – Ebben a korban általában tízig már el tudnak számolni a gyerekek, de számjegyeket még nem mindannyian ismerik fel – folytatta Urbancsokné Ruff Mária.
A tantárgyak közül a matematika az egyik olyan, melyet csak nagyon kevesen szeretnek. Ezért minél kisebb korban meg lehet kedveltetni a gyermkekkel, csak ügyesen kell csinálni. Nagyon fontos, hogy nem csupán a száraz tananyagot próbálják meg elsajátítani a diákokkal, főleg elsőben, hanem játékos formában teszik mindezt, így nagyobb sikert lehet elérni a későbbiekre nézve is.
Joó Anna a Zrínyi óvodában nagycsoportos és édesanyjával jött el a nyílt napra. – Szeretem a számokat és húszig már el is tudok számolni- árulta el a 6 esztendős kislány. – Kis szöveges példákon kereszül tanítgatom neki a számolást, például, ha két katicabogárhoz odarepül még három, akkor hány katicabogár ül a levélen – vette át a szót az édesanya, Joó Zsoltné. Annát a betűk is érdeklik, a szülei által leírt szavakat a kislány maga is leírja többször is, s egy idővel már önállóan megy neki. Anna bátyja, a 10 éves Noel most harmadikos a Bartókban. A tesó képzőművészeti szakon tanul, s lehet, hogy a húga is követi, mert nagyon szépen rajzol.
Munkatársunktól. K.