Belebukhat az államtitkár a tanárok tiltakozó akciójába

Közel tizenhatezer magánszemély, tanár és szülő, valamint több mint százhetven tantestület csatlakozott eddig a miskolci Herman Ottó Gimnázium, radikális oktatáspolitikai reformokat követelő felhívásához.
A megyéből először a szegedi Deák-gimnázium pedagógusai álltak a tiltakozók mögé, azóta több más helyi, szegedi és makói iskolát is ott látni a petíció aláírói között, úgyis mint a Tömörkényt, a hagymavárosi József Attilát, vagy épp a szegedi Kőrösy József Gazdasági Szakképző Iskolát.
A követelések egyébiránt nem változtak, a borsodi pedagóguskar támogatói továbbra is mélyreható intézkedéseket várnak a magyarországi közoktatás rendbetételére, a kormány reakciója – miszerint a tanárok foglalkozzanak a diákokkal – azonban semmiképp sem csillapította, sokkal inkább tovább korbácsolta az indulatokat.
A pedagógusok elsősorban azt szeretnék, hogy a kabinet képviselői tárgyalóasztalhoz üljenek velük, hogy a szakmai szervezetek is hallathassák a hangjukat a döntéshozatalkor.
A HVG.hu egy mai cikke szerint hosszabb távon sokan a közalkalmazotti tanácsok országos szerveződésében látnak fantáziát. Sőt, Miskolcon már egy ideje szervezik is ennek helyi megfelelőjét. E szerint egy olyan szakmai és érdekvédelmi szervezet lenne minden közoktatási intézményben, amellyel törvényi kötelezettsége volna egyeztetnie a munkáltatónak.
A portál megjegyzi, egyelőre nem tudni, a szaktárcának mi a véleménye erről, információik szerint azonban az illetékes államtitkárral immáron a Fidesz legfelsőbb köreiben is sokan elégedetlenek. A HVG szerint Czunyiné Bertalan Judit akár bele is bukhat a tanárok országos tiltakozó akciójába, kérdés azonban, hogy ezzel, illetve néhány engedménnyel sikerül e kormánynak lehűtenie a kedélyeket.
(Borítókép: Czunyiné Bertalan Judit; illusztráció; forrás: Kormány.hu/Botár Gergely)