Csongrád új büszkesége – Galériával!

Gyakorlatilag az elmúlt egy év alatt teljesen lebontották, majd újraépítették a fürdőt. Létesült egy új „A” szárny, ahol a gyógyászati, gyógyvizes részleg lett kialakítva, az ún. súlyfürdővel. Egy 420 négyzetméteres vízfelületű élménymedence is helyet kapott. Lefedték a tanmedencét, kialakítottak egy játszóházat, 300 férőhelyessé bővült az öltöző. A csongrádiak nagy vágya is teljesült, ugyanis egy 50 méteres, 5 méteres lejtésű „anakonda” csúszda is szolgálja majd a kikapcsolódást. De a szauna, szolárium, sószoba – mind-mind a 21. század elvárásainak megfelelő. Az 1950-es években épült fürdő, így már korszerű szolgáltatásokat kínál. A hivatalos nyitást 2015. december 12-ére, szombatra, ígérik.
De nézzük a folyamatot: 2012-ben írták ki azt a pályázatot, amelyen sikeresen szerepelt a Csongrádi Gyógy- és Strandfürdő felújítási terve is. Az 50%-os uniós támogatási intenzitás mellé elő kellett teremteniük az önrészt. 2014-ben írták alá a kivitelező céggel a szerződést, és november 4-én adták át a területet. Majd egy évvel később ünnepélyesen átvághatták a nemzetiszínű szalagot.
Az eseményen elsőként beszédet mondott Szabóné Fábián Mária, a Csongrádi Közmű Szolgáltató Kft. ügyvezetője. Röviden vázolta az átalakítás folyamatát és eredményeit. Hangsúlyozta, hogy számos tervük van például az 50 méteres medencével, ahol sportolási lehetőségeket szeretnének biztosítani. De az úszásoktatást vagy a gyógyászat kínálta lehetőségeket sem hagyta ki.
Pogácsás Tibor, önkormányzati államtitkár (Belügyminisztérium), kiemelte, hogy fontosak a létesítmények, fontosak a beruházások, fontos a kormány vagy az uniós támogatások, de az egésznek csak akkor van haszna, ha a lakosok számára ez valóban hasznosul is. A csongrádi fürdőt ilyennek nevezte. Ezt a város egyik fontos megtartóerejének, turisztikai attrakciójának látja az államtitkár, fogalmazta meg beszéde során.
Dr. Juhász Tünde, Csongrád megye kormánymegbízottja ekként fogalmazott: „Egy igazán régóta várt és szépséges karácsonyi ajándékkal lepte meg az önkormányzat a város közösségét”. Majd elismerését és jókívánságait tolmácsolta a csongrádiak felé.
Farkas Sándor országgyűlési képviselő valóra vált álomként értékelte a felújított létesítményt, majd számba vette a nehézségeket is: „Nagyon sok nehézség volt a fürdőnek a pénzügyi kereteivel, a beruházásnak az indításával, néha reménytelennek is tűnt. Én szeretném megköszönni – a mostani mellett – a korábbi képviselőtestületnek is és képviselő úrnak is azt a munkát, amit elkezdtek, és most pedig be tudunk fejezni.” Majd a város méreteihez, adottságaihoz megfelelőnek nevezte az új létesítményt, amelyet működtethetőnek, fenntarthatónak nevezett. Párhuzamba állította beszéde során a fürdőt a Körös-torokkal, amelyeket fantasztikusnak nevezett.
Bedő Tamás, Csongrád polgármestere, úgy fogalmazott, hogy több mint három évtizede várják ezt a pillanatot, ezt a beruházást. Többnek nevezte a fürdőt betonnál, oktatóhelynél, ugyanis igazi közösségi térnek tartja, fogalmazta meg. Majd mindenkinek megköszönte a segítséget a támogatóktól – a projekt menedzserén és a fürdő munkatársain keresztül – egészen a kivitelezőig.
A nemzetiszínű szalag átvágásával késznek nyilvánították a beruházást.
Ezután egy rövid, ám kedves műsorral és egy rajzpályázat (amely az új fürdő gyermeki elgondolásait tartalmazta) eredményhirdetésével zárták a programot.
G.
További fotók: