Díszpolgárokat köszöntöttek Csanádpalotán

Korom András – Csanádpalota
A főtéri ünnepi zászlófelvonással ma délelőtt nyílt meg hivatalosan a XVII. Csanádpalotai Napok rendezvénysorozata. Ezen Kovács Sándor polgármester köszöntötte a résztevőket, majd összegezte az előző évi városi fejlesztéseket: köztük a szennyvízvezeték-hálózat kiépítését és azt, hogy 7 önkormányzati intézményre szereltek fel napelemeket, illetve szintén korményzati segítséggel elkészült a város és Nagylak közötti 7 kilométeres út.
A művelődési házban ezt követően rendezett ünnepi testületi ülésen a polgármester köszöntjét követően Lázár János mondott ünnepi beszédet.
– Elismerésemet fejezem ki a nagyvonalú és a közösség összetartására alkalmas városnapi rendezvénysorozat szervezői munkája előtt, amellyel Csanádpalota minden évben igyekszik erősíteni a városi öntudatot és a csanádpalotaiak összetartását – mondta a térség országgyűlési képviselője, Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Lázár János kiemelte: kevesen tudják, hogy ennek a térségnek hányatott sors jutott az előző században, hiszen száz éve még az ország közepe volt, majd Trianon után már az ország széle, annak súlyos gazdasági, társadalmi következményeit elszenvedve.
– Ezért vállalkozott a város polgármestere és képviselő-testülete különleges munkára, hogy megpróbálja újra közösséggé formálni ezt a települést. A kormányzat megpróbálta ezt a leszakadó vidéket felzárkóztatni, az itt élők számára gazdasági, társadalmi esélyt teremteni. Ehhez kiváló szövetségesre leltem a képviselő-testületben, a polgármesterben, de leginkább az általuk képviselt csanádpalotai polgárokban – hangsúlyozta.
Lázár János elmondta, Szent István legnagyobb érdeme az ország, a nemzet építése, ennek méltó folytatói azok a polgármesterek, közösségek, társadalomszervezők, akik a csanádi térségben az itt élőket, az emberek bizalmából vezetik, de méltó folytatói ennek azok is, akik ebben a közösségben felelősséget és feladatot vállalnak.
Majd méltatta a díszpolgárok eddigi értékteremtő tevékenységét. Vágvölgyi Jánosné tanárnő pedagógiai munkásságát és Ablonczy László, a Nemzeti Színház egykori főigazgatója, Kelemen László csanádpalotai kántortanító, az első magyar kőszínház megteremtője emlékének őrzőjét, aki megmutatta, hogy innen, a korábbi barbarikumból is fantasztikus értékeket tudott létrehozni.
Lázár János a magyar kormány és saját nevében köszönte meg a díszpolgárok munkáját.
A díszpolgári címeket, oklevelet és csokrot Kovács Sándor polgármester és Lázár János adta át Vágvölgyi Jánosnénak és Ablonczy Lászlónak. Az ünnepségen a „Csanádpalotáért” kitüntető címet Kelemen László Egyesület nevében Ádók István vehette át.
Ádók István, a Kelemen László Egyesület nevében vehette át az elismerést
A városnap ezt követően kiállítás nyitókkal folytatódott, hogy kora délutántól a főtéri szabadtéri színpadon Luigi, Veres Mónika (Nika) és Bródy János is fellépjenek.
További képeink itt láthatók.