Hogyan szabaduljunk meg a hangyáktól?

Vannak durva és kevésbé durva módszerek. A radikális megoldások közé tartozik a Chemotox. A vegyi hadviselésnek ezt a módját csak mértékkel alkalmazzuk, én például akkor vetem be, ha a szemeteskukát lepik el a hívatlan vendégek. A hangyapor illetve hangyaspray is általában beválik, de ezeket csak olyan helyen szabad használni, ahol a közelben nincs étel, illetve gyerekek nem matatnak.
A méreg kihelyezésének egy kifinomultabb módja lehet a hangyairtó csali, amely elvileg nem csak a csapda körül tobzódó egyedeket öli meg, hanem a bolyba kerülve az egész közösséggel végez. Azért írtam, hogy elvileg, mert vannak, akiknél beválik, vannak, akiknél nem. Nálam nagy ívben kikerülték a mérgezett eleséget tartalmazó műanyagot, így a várt hatás is elmaradt.
Kapható elektromágneses és ultrahangos kártevőriasztó is, de ez meglehetősen drága, így nem tudok nyilatkozni róla, hogy szuperál.Ennyit a modern módszerekről, most pedig lássuk a háziasszonyok praktikáit, melyek a mi egészségünkre kevésbé veszélyesek, viszont a hangyák általában érteni szoktak a „szóból”. Ha sikerül kifigyelnünk, honnan bújnak elő csapatostól a rovarok, a vonulási útvonalukra szórt sütőpor visszariasztja őket. Van ismerősöm, aki a Domestosra esküszik. Elmondása szerint a kritikus rések környékén ezzel a tisztítószerrel mosott fel, és a hangyák eltűntek. Én még nem próbáltam, viszont az ecet bevált. Próbaképpen a mosogató környékét ellepő rovarokra öntöttem néhány cseppet, és a hatás frenetikus volt, az apró jószágok jelentős része elpusztult.
Egyébként nem szükséges ilyen brutálisan alkalmazni a savanyú ételízesítőt, állítólag a szaga is visszatartó erővel bír. Ezért ecetes vízzel mostam le a csempét, törölgettem körül a mosogatót, sőt a konyhapadlót is felsúroltam vele, és azóta nyugtom van a
hangyáktól.Persze a felsoroltak mellett arra sem árt odafigyelni, hogy ne hagyjunk elérhető helyen ételt. Amit lehet, tegyünk a hűtőbe, zárjunk dobozba, csomagoljunk nylonba vagy fóliába, mert jobb félni, mint megijedni.
kp