A stílus maga az ember – Interjú Radics Edit stíluskommunikátorral
Radics Edit stíluskommunikátor, szín – és stílustanácsadó nem ismeretlen azok számára, akik tudatosan figyelnek a jó megjelenésre. Tanácsait olvashattuk női újságok hasábjain is, illetve aki teljes részletességgel szerette volna megtudni a hozzá leginkább passzoló forma és színvariációkat, azok részt vehettek egyéni és csoportos tanácsadásain is. Számomra ő egy olyan nő, akinek megjelenése mindig előnyös, divatos és összhangban van viselkedésével, kommunikációjával.
Hogyan lettél stílustanácsadó?
20 évvel ezelőtt elmentem egy stílustanácsadásra és nagyon megtetszett ez a munka és elhatároztam, hogy pályát módosítok.
Mit takar a stílus fogalom?
Nekem ez a megfogalmazás tetszik a legjobban, így a kérdésedre ez a válaszom: „ A stílus maga az ember (Le style, c’est l’homme) – szólt Georges-Louis Leclerc, Buffon grófja 1753-ban akadémiai székfoglalójában.”
Mit tapasztalsz, mennyire fontos napjainkban az embereknek, hogy stílusosan, önmagukhoz illően öltözzenek?
A tapasztalatom alapján, sokkal többen szeretnének egyéni módon öltözködni, mint ahányan ezt meg is valósítják. A saját stílus kialakításához szükség van némi önismeretre, valamint a változtatás igényére, képességére.
Miben változtatja meg az életét valakinek, ha részt vesz egy stílustanácsadáson?
Nő a színintelligenciája, tudatosan ki tudja választani a vele leginkább harmóniában lévő színárnyalatokat. Fel tudja építeni az egyéni öltözködési stílusát.
Mi a tapasztalatod, hogy kik veszik igénybe ezt a segítséget leginkább?
A legfiatalabb kliensem 8 éves volt, a legidősebb pedig 75 éves. A megbízóim egyharmada férfi, és ez növekvő tendenciát mutat. Ők a karrierépítésük miatt befektetésnek tekintik, ha felkérnek egy stílustanácsadót, stíluskommunikátort, hogy segítsen kialakítani a majdani vezetői szerepükhöz szükséges megjelenésüket, stílusukat. A nők többségénél csak egyszerűen váltani szeretnének és egyre jobban szeretnének öltözni. Ez a tapasztalatom.
Mennyire függ össze a pénz és a jól öltözöttség?
Kevés anyagi beruházással is lehet jól öltözni, és nagyon sok pénzből is lehet rosszul öltözni! Nem függ össze csak a pénzzel, mivel itt az ízlésről van szó. Olyan árucikkről, boltról én nem tudok, ahol „árulnának jó ízlést”, de van egy jó hírem: a megjelenéssel, öltözködéssel kapcsolatos ismereteket el lehet sajátítani.
A közéletből kit tudnál mondani, aki jól alkalmazza a hozzá passzoló színeket, formákat?
Az előadóművészekről nyilatkozom inkább, a közszereplőkről nem, én nem politizálok. Tetszik ahogyan Zséda öltözik (öltöztetik), még mindig maradandó és hiteles a számomra Koncz Zsuzsa megjelenése és Kovács Kati énekesnőé is.
Csak egyszer tudunk első benyomást kelteni valakiben. Mi az szerinted, ami ilyenkor a legjobban számít? A harmónia, amitől mindenki hitelessé válik. Azok legyünk, aminek látszunk, illetve annak látsszunk, amik éppen vagyunk! Egy ügyvédnő ne úgy nézzen ki mintegy Plázacica, a 40-es éveiben járó nő, férfi ne versenyezzen a felnövő gyerekével, ne hordjon ugyanolyan ruhadarabokat…..,
Mik azok a szabályok, amiket egy nőnek szem előtt kell tartani, ha szeretne jól kinézni? Ismerje meg önmagát, mérje fel, hogy honnan hová tart az életében. Tudatosan válassza ki, hogy mit akar kommunikálni a megjelenésével?! Ne legyenek nagyon durva „szereptévesztései”. A privát életében „önmagának öltözik”, de ahogy kilép az ajtón, már vannak társadalmi elvárások a külsejével és viselkedésével szemben.
Mi a mottód az élethez? „Megfelelő stílus mindenhol, mindenkor”!