Eddig még nem látott fotók a pusztából


Stekovics János még szegediként, az MTI munkatársaként kezdte fotózni a magyar pusztát, a tájba, az itt élő emberekbe aztán, bevallása szerint őszintén beleszeretett. Nem hitt a rendszerváltásban ezért 1989-ben az NSZK-ba szökött, ott alapította meg 1992-ben saját kiadóját, mely azóta több mint 500 könyvet publikált, zömében saját illusztrációval.
Úgy mint egy éve, most is elmondhatjuk, a csodálatos felvételeken visszaköszönnek a pusztai élet mindennapjai, rég elhalt arcok és tanyák. Bepillantást kapunk a legendás “Paplukács fivérek, – a Luk-luk-ok -“, a Baranyi és a Molnár tanyák életébe. Megelevenednek a Fehér-tó parti, és kutaspusztai tanyák, disznóölés, fejés, szénarakodás, a fosztókázás. A régi portrék közül pedig biztosan mindenki talál talán már rég elhunyt, de ismerős arcot…
Stekovics János, 2015 elején indított új oldala, rengeteg régi fotóval ITT található. Vigyázat, akár órákra a monitor előtt ragadhat, ha kattint!
Olvasóinkat arra kérjük, aki felismer Stekovics János fotóin valakit, esetleg saját magát, vagy egy régi tanyát, írja meg nekünk a [email protected] email címre!